Čo je vrchný matrac – topper a na čo slúži?

Pod názvom topper sa skrýva vrchný matrac, ktorý tvorí dodatočnú komfortnú vrstvu medzi matracom a vašim telom, a dokáže vyriešiť nejeden problém so spánkom. Je často zamieňaný s chráničom matraca, keďže oba sa nachádzajú na vrchu matracov, ich úlohy sa však veľmi líšia.

Chránič matraca je tenká vrstva, ktorá má chrániť matrace a posteľnú bielizeň pred mechanickým poškodením a znečistením.

Topper je však „tenký matrac“, ktorý sa síce tiež ukladá na vrch matracov, no svojím zložením vie zmeniť tvrdosť pôvodných matracov a poskytnúť tak väčšie pohodlie.

Prečo si kúpiť topper?

Topper so sebou nesie hneď niekoľko výhod. No jeho najväčším pozitívom, okrem zvýšenia samotného komfortu spánku, je hygienická ochrana pôvodných matracov. Pri spánku sa pot vsakuje priamo do matracov a tým vzniká dokonalé prostredie pre roztoče a množenie baktérií. Takéto matrace môžu obsahovať silné alergény a spôsobovať rôzne alergické reakcie či ochorenia.

Preto sa jeho použitie odporúča najmä v lete, kedy sa nepotíte priamo do matraca. Topper pot zadržiava a vďaka jeho menším rozmerom ho dokážete ľahšie udržiavať. Menší poťah stačí jednoducho vyzliecť a vyprať v bežnej práčke, ktorú nezaťaží tak ako poťah z „veľkého“ matraca.

Ak patríte medzi ľudí, ktorým je pri spánku teplo, aj v tomto prípade vie topper pomôcť. Tým, že sú položené na vrchu, ochladzujú posteľ a garantujú príjemný spánok aj počas horúcich letných nocí.

Okrem tohto sa topper používa aj pri riešení bolestí chrbta. Pri spánku na staršom či nekomfortnom matraci. Komfortná vrstva peny totiž zmierňuje tlak pôvodného matraca na chrbticu a tá si ľahšie udrží neutrálnu polohu. Vrchný matrac takto dokáže zmeniť komfort vášho pôvodného lôžka a priniesť pocit nového matraca za výrazne menej peňazí.

Topper a jeho výhody

Okrem výhod, ktoré sme už spomenuli má topper mnoho ďalších využití a pozitív, pre ktoré sa ho oplatí mať doma.

  • Najčastejšie sa využíva na zmäkčenie tvrdého matraca.
  • Môže slúžiť aj na prekrytie staršieho vyležaného matraca v prípade, že nechcete investovať do nového.
  • Môžete ho využiť k zakrytiu výškového rozdielu matracov v manželskej posteli.
  • Pri manželských posteliach dokáže zabrať celú šírku postele a skryť tak medzeru medzi matracmi.

S Topperom vždy pripravení

Matracový Topper je vynikajúcim riešením aj pre zvýšenie pohodlia dočasného lôžka. Napríklad pre vašu svokru, ktorá nečakane predĺži svoju návštevu o jednu či viac nocí. Aj obyčajný rozkladací gauč sa v sekunde premení na komfortné lôžko, ktoré ponúka plnohodnotný spánok. Môžete ho tiež využiť ako príležitostné miesto na spánok na zemi, avšak na pravidelné spanie bez spodného matraca nie sú toppery vhodné.

Vyberte si rozmer

Pri kúpe topperu si môžete vybrať z množstva štandardných rozmerov, ktoré nájdete v našej ponuke. Ponúkame však možnosť výberu vlastných rozmerov na objednávku, v prípade, že ho chcete využiť napríklad na rozkladací gauč či netypickú posteľ.

Ak si neviete vybrať, prípadne hľadáte viac informácií, kontaktujte nášho spánkového špecialistu na telefónnom čísle: +421 2/210 099 11, ktorý vám zodpovie všetky otázky a pomôže nie len s výberom, ale i samotnou objednávkou.

Vyberte si svoj nový matrac na Matero.sk

Nasledujúci článok
Matrace vtedy a dnes